کارهایی که برای مراقبت از مبل باید انجام شود ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ votes

کارهای برای مراقبت از مبل باید انجام شود

infographic | اینفوگرافیک

infographic | اینفوگرافیک مبل راحتی و انواع مبلمان

محتویات

  • پارچه مبل
  • مبلمان فلزی
  • مبلمان چوبی
  • مبل راحتی

پارچه مبل

مهم نیست که چه نوع پارچه ای مبل راحتی شما را پوشش می دهد ، حیوانات خانگی ، کودکان و….در استفاده روزانه ممکن است به پارچه آسیب برساننند .خاک ، گرد و غبار و هر گونه آلودگی به مبلمان بچسبند تا زمانی که انها را تمیز نکنید ، حرکت نخواهند کرد . بعد از سالها جمع شدن خاک روی مبلمان ، مبل شما به نظر خسته کننده است ، با استفاده از تکنیک های حافاظت مناسب ، می توانید مبلمان خود را برای سالها استفاده کنید .

  1. هر هفته مبل را جارو برقی بکشید. باشتک ها یا همان کوسن را بیرون بیاورید و با جاروبرقی ذرات کوچک و آلوده را تمیز کنید
  2. صندلی ها را تکان دهید و آنها را به طور ماهانه چرخانید.
  3. مبلمان را  به صورت هفتگی با پارچه یا پنبه که در آب فرو رفته است پاک کنید .
  4. پس از خرید مبل از کاور ها و اسپری های محافظت کننده از مبل استفاده کنید .

نکته:

هنگام استفاده از محافظ پارچه، مطمعن شوید که محافظ پارچه، رنگ پس نمیدهد و روی مبلجای نمیگذارد جایگزین آن بهتر است از محافظ پلاستیکی استفاده کنیم.

وچگونه تمیز کردن مبلمان یکی از مهم ترین کارهایی است که برای مراقبت از مبلمان ها استفاده می شود شما  می توانید چگونه مبلمان را تمیز کنیم در وبلاگ Riham بخوانید.

مبل فلزی

جلوگیری از زنگ زدن

بسیاری از لوازم فلزی وقتی برای مدت طولانی در معرض آب قرار می‌گیرند عکس‌العملی شیمیایی از خود نشان می‌دهند و اکسید آهن یا زنگ زدگی به وجود می‌آید. بنابراین اگر نگذارید مبلمان فلزی‌تان در معرض رطوب و آب قرار گیرد می‌توانید از زنگ زدن آن جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید
مبل راحتی شما چگونه ساخته می شود؟

سطح مبلمان را خشک نگهدارید

بهترین راه حل برای جلوگیری از زنگ زدگی باید حواس‌تان باشد مبلمان فلزی برای مدت طولانی خیس نماند یا در معرض رطوبت قرار نگیرد. از آن‌جایی که این نوع مبلمان بیشتر در فضای باز استفاده می‌شود و تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی است، این کار اصلا ساده نیست. بعد از یک روز بارانی با یک پارچه‌ی تمیز به سراغ مبلمان فلزی خود بروید و آب باران را از روی آن پاک کنید. این کار به مرور زمان از زنگ زدگی و دیگر انواع خوردگی مبلمان  فلزی شما جلوگیری می‌کند.

از اسپری ضد زنگ استفاده کنید

یک نوع اسپری سیلیکون پایه که یک لایه سیلیکون روی رنگ فلز مبلمان شما ایجاد و به این ترتیب از شکل گرفتن زنگ زدگی جلوگیری می‌کند. ساده‌ترین روش استفاده از آن این است که ماده را روی پارچه اسپری کنید و پارچه را روی مبلمان فلزی  بکشید. این اسپری زنگ زدگی را پاک نمی‌کند اما از زنگ زدن فلز جلوگیری می‌کند. هم‌چنین مثل پلیش عمل کرده و مبلمان را براق و درخشنده می‌کند

مبل چوبی

مبلمان چوبی در مقابل رطوبت و دمای زیاد حساس است؛ از این رو قبل از گذاشتن مبلمان، عوامل محیطی خانه را مد نظر بگیرید، برای مثال  اگر مبلمان برای مدت زیادی  در معرض تابش مستقیم نور خورشید یا حرارت یک منبع گرمایشی قرار بگیرد ، ممکن است ترک بردارد یا رنگ سطوح آن برود. رطوبت شدید ممکن است موجب باد کردن مبل شود. برای اینکه از جلوه مبلمان در طراحی داخلی محافظت کنید، باید به نکاتی توجه کنید:
– با یک پارچه نرم و تمیز چوب را مالش دهید (واکس زدن یا صرفا برای گردگیری).
–برای زدودن ذرات خراش‌دهنده، هرچند وقت یکبار گردگیری کنید. برای گردگیری مبل، آن را از جایش بلند کنید ، مبلمان را در جایش نکشید. برای زدودن گرد وخاک و غبار روزانه، یک پارچه تمیز را با یک مایع اسپری مرطوب کنید زیرا پارچه خشک و نو ممکن است در روکار، خراش‌های ریزی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید
مبل راحتی شما چگونه ساخته می شود؟


–هر چند وقت یک بار از واکس مخصوص چوب برای جلوه دار شدن این اکسسوری استفاده کنید. برای این کار از دو پارچه استفاده کنید، یکی برای زدودن موم داخل واکس ، یکی برای پرداخت کردن. اگر رگه یا یک لایه ابری به وجود آمد برای زدودن آن از یک اسپری یا کرم تمیزکننده مبلمان استفاده کنید.
–برای مبلمان هایی که رویه‌های خاص دارند، از موارد ویژه استفاده کنید. برای پرداخت‌های خیلی براق یا عتیقه از جلای مایع یا روغن بادام استفاده کنید.

مبل راحتی

مراقبت از نور مستقیم

به هیچ عنوان مبل راحتی تون رو در مجاورت نور آفتاب قرار ندهید و مراقب باشید تا نور زیادی به مبلتون نتابد. نور خورشید  مبل راحتی تون رو ترک ترک خواهد کرد و رنگ پارچه ای که دارید رو تغییر خواهد داد. اگر با مشکل فضا توی منزل مواجه هستید، حتما با یک پارچه زخیم روی مبلمان تان رو بپوشونید.

معرفی مبل راحتی در وبلاگ Riham بخوانید.

لم دادن روی مبل راحتی

احتمالا شما هم وقتی از سر کار خسته بر می گردید خونه دوست دارید که روی مبل راحتی لم بدید و به تماشای تلویزیون و یا مطالعه بگذرونید، بهتره که بعد از گذشتن چند ساعت حتما جای خودتون رو روی مبل عوض کنید. نشستن طولانی مدل نشیمن مبلتون رو دچار افتادگی و از شکل افتادگی خواهد کرد.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *